Česky Deutsch

Quattrovaganti: M. Čakrt a F. Mendelssohn

Čtyři "tuláci" ze Saské Kamenice nabízejí úplně nový zážitek z klasické hudby. Závěrečný koncert festival 21. Dny české a německé kultury na české straně.

Jak známo, tvoří smyčcový kvartet čtveřice hráčů na smyčcové nástroje. A dojde-li k tomu, že se vydají na zvídavou potulku rozličnými hudebními krajinami, hovoříme o potulných hudebnících – vagantech. A tak čtveřice hudebních tuláků dává dohromady uskupení Quattrovaganti, jež v samém závěru Dnů kultury nabídne program pro pravé milovníky klasické hudby. Díky nim ožije neznámé dílo Michaela Čakrta, trutnovského skladatele, jenž byl v roce 1949 vyloučen ze studia z politických důvodů a exil nalezl v Krkonoších.

Koncert tělesa Quattrovaganti propojí výběr těchto ojediněle elegantních kusů s neméně elegantní delikátní ochutnávkou díla Fanny Hensel, starší sestry Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. Staňte se svědky zcela nového hudebního zážitku v historických kulisách Císařského sálu Muzea města Ústí nad Labem, který byl teprve před několika lety znovuobjeven v celé své kráse. Po koncertě zveme na recepci.

Vstupné: 100 / 80 Kč (snížené)
Rezervace vstupenek: info@collegiumbohemicum.cz

Celý program 21. Dnů české a německé kultury najdete na www.tdkt.info.