Česky Deutsch

Vernisáž výstavy Zrcadlení Německa

Collegium Bohemicum, Muzeum města Ústí nad Labem a Česko-německý fond budoucnosti Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy Zrcadlení Německa, která se koná ve středu 18. října 2017 od 17:00 hodin v Muzeu města Ústí nad Labem.Nadace Brücke/Most ukončuje ke konci roku 2017 svou operativní činnost. Podpořte její zachování!

Nadace Brücke/Most se již od roku 1997 zasazovala o porozumění a spolupráci mezi Německem a středovýchodní Evropou. Nadace je tedy pozoruhodná nejen svým tematickým zaměřením na nabídky kulturního a politického vzdělávání, ale také jedinečná právě svým zaměřením na státy středovýchodní Evropy sousedící s Německem a Saskem. Svých cílů dosahovala pomocí různých kulturních, politických a historicko vzdělávacích akcí a projektů, jako např. od roku 1999 prostřednictvím festivalu Dny české a německé kultury v Drážďanech, Ústí nad Labem a Euroregionu Elbe/Labe.


Informační a setkávací seminář pro české a německé kulturní aktéry

Česko-německý fond budoucnosti a Collegium Bohemicum, o.p.s. Vás srdečně zvou na Informační a setkávací seminář pro české a německé kulturní aktéry, který se koná 11. 5. 2017 od 16:00 hodin v Městském Muzeu v Ústí nad Labem.


Collegium Bohemicum má nového ředitele a vědeckou radu

Novým ředitelem ústeckého Collegia Bohemica, o. p. s. bude historik Petr Koura. Rozhodla o tom správní rada Collegia Bohemica na základě výběrového řízení. Funkce se ujme 1. května 2017. „Druhého kola výběrového řízení se zúčastnili dva velmi kvalitní uchazeči, ale současnému stavu organizace bude lépe vyhovovat Petr Koura,“ komentuje volbu předsedkyně správní rady Kristina Kaiserová. Prvním velkým úkolem nového ředitele bude vybudování expozice o dějinách německojazyčného obyvatelstva českých zemí.