Česky Deutsch

ÚSTÍ BEATS 16

I letos přinášíme hudební večer Ústí Beats, během kterého se představí skupiny z českého a německého pohraničí. Celá akce začíná v 18:30 ve Veřejném sále Hraničář a představí se:

Johnethen Fuchs & The Woods (DE)
Kittchen + Aid Kid (CZ)
Hot Pants (CZ)
Airwolf (DE)


Zahájení výstavy Bílá růže

Od 10. května do 1. července 2018 hostí Muzeum města Ústí nad Labem putovní výstavu k německému odbojovému hnutí Bílá růže. Slavnostní zahájení výstavy se koná 9. května od 17 hodin v Muzeu města Ústí nad Labem.


Vernisáž výstavy S. Weiseho Dvě duše žijí

Muzeum města Ústí nad Labem a Collegium Bohemicum Vás srdečně zvou na zahájení výstavy
Sebastian Weise: DVĚ DUŠE ŽIJÍ... Obrazy ze Šluknovského výběžku
Místo: Muzeum města Ústí nad Labem
Čas: úterý 5. 12. 2017 od 17.00 hodin


Collegium Bohemicum vybralo administrátora veřejných zakázek a zahajuje budování stálé muzejní expozice Naši Němci v Ústí nad L

Obecně prospěšná společnost Collegium Bohemicum vybrala na základě výběrového řízení administrátora veřejných zakázek, který bude poskytovat Collegiu právní služby a dále administrovat zadávání veřejných zakázek pro výrobu stálé muzejní expozice Naši Němci. Za tohoto administrátora byla vybrána advokátní kancelář Mgr. Pavla Marka se sídlem v Praze. Collegium Bohemicum tak vstupuje do další fáze přípravy stálé muzejní expozice a může nyní vypisovat jednotlivé veřejné zakázky související s výrobou výstavy.


Vernisáž výstavy Zrcadlení Německa

Collegium Bohemicum, Muzeum města Ústí nad Labem a Česko-německý fond budoucnosti Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy Zrcadlení Německa, která se koná ve středu 18. října 2017 od 17:00 hodin v Muzeu města Ústí nad Labem.