Česky Deutsch

Vernisáž výstavy Okamžiky DČNK

Collegium Bohemicum, o.p.s. Vás srdečně zve na vernisáž výstavy Peter R. Fischer: Okamžiky DČNK, která se koná ve středu 1. 11. 2017 od 17:00 hodin v klubovně Muzea města Ústí nad Labem. Výstava potrvá do čtvrtka 30. 11. 2017. Akci pořádá Collegium Bohemicum za podpory Goethe-Institutu v ČR a Ministerstva kultury ČR.


Collegium Bohemicum vybralo administrátora veřejných zakázek a zahajuje budování stálé muzejní expozice Naši Němci v Ústí nad L

Obecně prospěšná společnost Collegium Bohemicum vybrala na základě výběrového řízení administrátora veřejných zakázek, který bude poskytovat Collegiu právní služby a dále administrovat zadávání veřejných zakázek pro výrobu stálé muzejní expozice Naši Němci. Za tohoto administrátora byla vybrána advokátní kancelář Mgr. Pavla Marka se sídlem v Praze. Collegium Bohemicum tak vstupuje do další fáze přípravy stálé muzejní expozice a může nyní vypisovat jednotlivé veřejné zakázky související s výrobou výstavy.


Vernisáž výstavy Zrcadlení Německa

Collegium Bohemicum, Muzeum města Ústí nad Labem a Česko-německý fond budoucnosti Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy Zrcadlení Německa, která se koná ve středu 18. října 2017 od 17:00 hodin v Muzeu města Ústí nad Labem.Nadace Brücke/Most ukončuje ke konci roku 2017 svou operativní činnost. Podpořte její zachování!

Nadace Brücke/Most se již od roku 1997 zasazovala o porozumění a spolupráci mezi Německem a středovýchodní Evropou. Nadace je tedy pozoruhodná nejen svým tematickým zaměřením na nabídky kulturního a politického vzdělávání, ale také jedinečná právě svým zaměřením na státy středovýchodní Evropy sousedící s Německem a Saskem. Svých cílů dosahovala pomocí různých kulturních, politických a historicko vzdělávacích akcí a projektů, jako např. od roku 1999 prostřednictvím festivalu Dny české a německé kultury v Drážďanech, Ústí nad Labem a Euroregionu Elbe/Labe.