Česky Deutsch

Putovní výstava ODNESENO – DOMOV VE VĚCECH

Plyšový medvídek z batohu děvčátka z Brna, dětská židlička jako dárek z posledních Vánoc v rodné Dlouhé Loučce na Moravě, plechový talíř z tábora v Maďarsku. Tyto a mnohé další předměty upomínají dodnes na bývalý domov, útěk, vyhnání, deportaci, tábory, na vysídlení a příchod do nové vlasti. Pro své majitele neztratily nikdy mimořádnou hodnotu. Dům německého Východu, Muzeum města Ústí nad Labem a Collegium Bohemicum Vás srdečně zvou na slavnostní zahájení putovní výstavy ODNESENO – DOMOV VE VĚCECH, které se koná ve čtvrtek 16. února 2017 od 15.00 hodin v Muzeu města Ústí nad Labem, Masarykova 1000/3.


Výběrové řízení na ředitele/ředitelku

Collegium Bohemicum, o. p. s. vypisuje výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky. Podrobné informace naleznete zde.


Výstava Collegia Bohemica „Naši Němci“ se dostává do poslední fáze realizace


Správní rada obecně prospěšné společnosti Collegium Bohemicum na svém 52. zasedání dne 1.11.2016 projednala aktuální stav přípravy stálé historické expozice „Naši Němci“. Expozici, pro kterou ministerstvo kultury vyčlenilo v rámci svého rozpočtu částku ve výši 50,5 mil. Kč, již čeká pouze výběr administrátora výstavby, který zajistí realizaci podle navrženého projektu společnosti Projektil Architekti s.r.o. Jeho výběrem bude pověřen nový ředitel instituce.


Tisková zpráva: Ministerstvo kultury uvolnilo 50,5 milionu na výstavbu muzejní expozice „Naši Němci“ v Ústí nad Labem


Ministerstvo kultury dnes oznámilo, že registrovalo investiční akci obecně prospěšné společnosti Collegium Bohemicum na výstavbu muzejní expozice „Naši Němci“ v Ústí nad Labem. Expozice existuje zatím ve formě 3D modelů, které jsou od začátku roku 2013 průběžně prezentovány odborné i široké, české i zahraniční veřejnosti. Až díky schválené investici ve výši 50,5 mil Kč ale Collegium Bohemicum může stálou expozici o rozloze více než 1,500 m2 postavit. V Ústí nad Labem tak vznikne rozsáhlé muzeum evropského významu a důležitý příspěvek ke zpracování evropské historie.Zasedání správní rady Collegia Bohemica

Na svém řádném 48. zasedání dne 27. dubna 2016 zvolila správní rada ze svého středu předsedkyni, kterou se stala doc. PhDr. Kristina Kaiserová, CSc.