Česky Deutsch

Aktuální dění v projektu TransStar Europa

I v tomto skoroletním období pokračuje překladatelský projekt TransStar, s dalšími aktivitami. Přečtěte si nový newsletter, ve kterém se dozvíte o nejbližších připravovaných akcích v Praze (Překladatelské dílny a setkání všech účastníků a překladatelů) a Kyjevě (1. Překladatelský festival)

Tohle všechno a ještě mnohem víc naleznete v novém newslettru zde: http://transstar-europa.com/download/downloads/Newsletter%2003-2015_CZ.pdf

Zámek. Filmová adaptace Michaela Hanekeho

9. 6. 2014 uvádí Městská knihovna na Mariánském náměstí v Praze film Zámek v režii Michaela Hanekeho. Stejně jako v románu Franze Kafky se zeměměřič K. snaží proniknout do zámku, kde má získat odpovědi, jeho situace se však komplikuje.
Bližší informace

Max Brod. "Vynález" Pražského kruhu

26. - 29. 5. 2014 proběhne v budově Goethe Institutu mezinárodní konference, která se zaměří hlavně na působení Maxe Broda v tomto literárním uskupení. Kromě toho dojde také na kritické přezkoumání konceptu Pražského kruhu.
Bližší informace

Kafka 2014. Proces - originál a proměna 24. 5. - 30. 6.

V pražské Staroměstské radnici pořádá Goethe Institut výstavu na téma Kafkova románu Der Prozess. 28 osobností si vybralo jednotlivé strany díla a komentovali je (m. j. David Zane Mairowitz, Magdalena Platzová). Paralelně probíhá v galerii Staroměstské radnice výstava K: KafKa v KomiKsu.
Bližší informace

Romy Schneider: Životní pouť 2. 4. - 28. 5. 2014

V Krajské knihovně v Liberci bude až do konce května přístupná výstava mapující život slavné rakouské herečky Romy Schneider. Hvězdu filmového plátna z ní udělala trilogie režiséra Ernsta Marischky o princezně Sissi. Její úspešnou kariéru vyvažují její soukromé tragédie, které přispěly k její předčasné smrti ve věku pouhých 43 let.

Bližší informace

Být Židem. Cesta po Evropě 2. 4. - 23. 5. 2014

Sérii potrétů Petera Rigauda si můžete prohlédnout v Rakouském kulturním fóru v Praze. Fotografie byly vytvořeny pro Židovské muzeum ve Vídni a jejich hlavním tématem je otázka, co to znamená "Být Židem". Výstava je prezentována i v dalších evropských městech a je doplněna o snímky a rozhovory z lokální židovské komunity.

Bližší informace

Výstava: Albrecht Dürer - Motivy z díla

26. 3. 2014 v 17:00 otevře Oblastní muzeum v Děčíně výstavu o německém renesančním malíři Albrechtu Dürerovi. Návštěvníci si budou moci prohlédnout mince, bankovky, grafické listy, medaile a mnoho dalšího.

Bližší informace

Státní opera v Praze uvádí Wagnerova Tannhäusera

V reprízách 25. dubna a 25. května 2014 uvede pražská Státní opera dílo německého skladatele Richarda Wagnera. Čechy sehrály v díle nemalou roli, autor se nechal inspirovat hradem Střekov, kompozici hry započal při pobytu v Teplicích a jako ústřední postava zde vysupuje Wagnerem vysoce ceněný operní pěvec Josef Alois Ticháček.

Bližší informace
Bližší informace