Správní rada
Doc. PhDr. Kristina Kaiserová, CSc.
předsedkyně Správní rady
ředitelka Ústavu Slovansko-germánských studií při Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, docentka katedry historie FF UJEP v Ústí nad Labem
Mgr. Tomáš Vlach
zastupitel Statutárního města Ústí nad Labem, 2. náměstek primátora pro sociální služby, cestovní ruch, zahraniční styky
Prof. PhDr. Michaela Hrubá, Ph.D.
děkanka Filozofické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, historička
Ing. Eva Fialová
poslankyně Parlamentu ČR; zastupitelka Statutárního města Ústí nad Labem
Doc. Hana Bergerová, Dr.
vedoucí katedry germanistiky na Filozofické fakultě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem
PhDr. Jan Holovský, Ph.D.
ředitel odboru muzeí a galerií Ministerstva kultury ČR
PhDr. Magda Němcová
vedoucí oddělení ochrany kulturních statků Ministerstva kultury ČR
PhDr. Ing. Zdeněk Lyčka
pracovník Ministerstva zahraničních věcí ČR, spisovatel
Mgr. Martin Krsek
vedoucí oddělení historie, kurátor sbírek techniky a vojenství Muzea města Ústí nad Labem
Dozorčí rada
Mgr. Václav Houfek
předseda dozorčí rady
ředitel Muzea města Ústí nad Labem
Mgr. Lucie Kalhousová
vedoucí právního referátu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
Mgr. Bc. Tomáš Rieger
vedoucí oddělení vnějších vztahů a marketingu Památníku Terezín
Mgr. Petr Karlíček, Ph.D.
ředitel Archivu města Ústí nad Labem
Martin Martínek, M.A.
ředitel odboru hospodářského Ministerstva kultury ČR
Ing. Michal Mejdrech, Ph.D.
ředitel odboru příspěvkových organizací Ministerstva kultury ČR
Vědecká rada
Vědecká rada je poradním orgánem ředitele a správní rady společnosti v otázkách výzkumu.
Prof. Dr. Dr. h. c. i. R. Detlef Brandes
předseda vědecké rady
Významný německý historik, který dlouhá léta působil na univerzitě v Düsseldorfu, přednášel také na dalších evropských a amerických univerzitách. Je autorem syntetické práce Češi pod německým protektorátem a řady dalších vědeckých prací z dějin střední a východní Evropy a česko-německých vztahů ve 20. století.
Prof. PhDr. Miloš Řezník, Ph.D. - místopředseda vědecké rady
Absolvoval historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Aktuálně vede Německý historický ústav ve Varšavě a ve svém výzkumu se zabývá dějinami východní Evropy, kolektivními identifikačními procesy a kulturními dějinami 19. a 20. století.
Dr. Peter Becher
Historik a germanista specializující se na dějiny německé literatury z českých zemí, dlouholetý ředitel Spolku Adalberta Stiftera v Mnichově, člen českého PEN klubu.
PhDr. Luděk Beneš
Předseda Komise muzejních historiků při Asociaci muzeí a galerií ČR. Zabývá se muzeologií, regionálními dějinami Mladoboleslavska 19. a 20. století a jeho významnými osobnostmi a dále dějinami podnikání a protinacistického odboje.
Dr. Elisabeth Fendl
Vědecká pracovnice Institutu für Volkskunde im östlichen Europa (IVDE) ve Freiburgu. Je uznávanou etnoložkou s bohatou muzejnickou praxí a autorkou řady studií a publikací o dějinách českých Němců.
Anna Habánová, M.A., Ph.D.
Historička umění a vedoucí kurátorka Oblastní galerie Liberec, zároveň působí na katedře historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity Liberec. Dlouhodobě se zabývá českoněmeckým výtvarným uměním první poloviny 20. století.
Prof. Dipl. Arch. ETH Dr. Christian Hanus
Děkan Fakulty vzdělání, umění a architektury a vedoucí Oddělení staveb a životního prostředí na Donau-Universität v Kremži. Zabývá se technickými aspekty ochrany památek s přesahem do dějin architektury a dějin umění.
Doc. PhDr. Václav Houžvička, Ph.D.
Sociolog a politolog, vedoucí katedry práva a politologie Fakulty sociálně ekonomické Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Zabývá se problematikou nacionalismu, etnické identity a sociologie pohraničních společenství a bilaterálních vztahů ČR/SRN.
PhDr. Miroslav Kunštát, Ph.D.
Historik zabývající se historií česko-německých a česko-rakouských vztahů, dějinami vědy a církevními dějinami. Působí v Masarykově ústavu a archivu Akademie věd ČR a přednáší též na katedře německých a rakouských studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
PhDr. Václav Petrbok, Ph.D.
Literární historik působící v Ústavu pro českou literaturu AV ČR a také v Centru Kurta Krolopa pro německou literaturu v Čechách, člen Česko-německé komise historiků. Zabývá se českou a německojazyčnou literaturou 18.–19. století a dějinami české a německojazyčné literárněvědné bohemistiky a germanistiky.
Prof. PhDr. Ing. Jan Royt, Ph.D., DrSc.
Historik umění, prorektor pro tvůrčí a ediční činnost Univerzity Karlovy a
len vědecké rady Akademie věd ČR. Přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a katedře historie Filozofické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Zabývá se starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka, přičemž se specializuje na české malířství středověku v evropském kontextu a na křesťanskou ikonografii.
PD Dr. Ira Spieker
Vedoucí oddělení etnografie Institutu für sächsische Geschichte und Volkskunde v Drážďanech, zároveň působí jako docentka na Univerzitě Friedricha Schillera v Jeně. Ve svém historickém výzkumu se zaměřuje na kulturu každodennosti, dějiny vědy a mentalit.
Doc. Mgr. Martin Veselý, Ph.D.
Přednáší na katedře historie Filozofické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kterou v současné době též vede. Zabývá se dějinami česko-německých vztahů v první polovině 20. století a zejména historií Říšské župy Sudety, zaměřuje se zejména na aspekty správní, sociální, hospodářské a také na dějiny každodennosti.
Dr. phil. Tobias Weger
Historik působící v Institutu pro německou kulturu a dějiny jihovýchodní Evropy na Ludwig-Maxmilians-Universität v Mnichově. Zabývá se vztahem mezi státem a národnostními skupinami ve střední a východní Evropě, historickými stereotypy, dějinami každodennosti a také církevními dějinami.